E-shop – doprava zdarma při nákupu nad 1.000,- Kč

Máte dotaz? Volejte

Jahodový sirup

Galerie:

Jahodový sirup

Doba přípravy: 60 minut

Na jahodový sirup budeme potřebovat:

  • 1,5 kg jahod
  • 1 citron
  • 1 l převařené vody
  • 500 g práškového sladidla FAN TŘTINOVÝ CUKR STEVIA® se steviol-glykosidy
  • 20 g kyseliny citronové

Postup:

Jahody omyjeme, očistíme, vložíme do nádoby a důkladně rozmačkáme. Přidáme na plátky nakrájený citron a kyselinu citronovou. Promícháme a zalijeme odstátou převařenou vodou. Nádobu přikryjeme a necháme stát v chladnější místnosti 24 hodin.

Poté směs přecedíme a jahody prolisujeme přes jemné sítko do hrnce. Ke směsi přidáme práškové sladidlo FAN TŘTINOVÝ CUKR STEVIA® se steviol-glykosidy a vaříme na střední intenzitě ohřevu, a mícháme dokud se sladidlo nerozpustí. Průběžně sbíráme pěnu, která se tvoří na hladině, aby byl sirup po dokončení krásně čirý.

Hotový jahodový sirup přelijeme do čistých lahví, nejlépe vyvařených, případně lihem vydesinfikovaných, uzavřeme a necháme vychladnout. Skladujeme v chladu mimo sluneční světlo. Po otevření uchováme v ledničce!

TIP: Víte, že sirupů se v ČR vypije více než 40 milionů litrů ročně? Nejvíce samozřejmě v letním období. Je to neuvěřitelné číslo, že. A je z něj patrné, že sirupy své místo v kuchyni mají, a to nejen k přípravě nápojů, ale třeba i na dochucení pudinků, kaší, pohárů.
Pokud také patří k těm, co jim jen voda nestačí, vyzkoušejte i naše další recepty na sirupy – Bezový sirup nebo Malinový sirup. Určitě se po nich zapráší.

Sdílejte recept na sociálních sítích

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
FAN Sladidla Tišice

Další recepty

krtkuv minidort
Minikrtkův dortík od @anyfood❤️
Příprava: 5 minut
pampeliškový med
Pampeliškový med
Příprava: 60 minut
jahodovy dzem
Domácí jahodová marmeláda
Příprava: 30 minut
bezovy sirup
Bezový sirup
Příprava: 30 minut